علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان مطرح کردند؛
حضرت فاطمه زهرا(س) الگویی بی‌نظیر برای عالم بشریت/ الگوپذیری از دخت نبی مکرم اسلام، راه رهایی از جنگ نرم
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۲
کد مطلب: 19281
 
شماری از علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه حضرت فاطمه(س) بهترین الگو برای زنان و دختران امروز است، گفتند: اهل سنت نسبت به اهل بیت محبت و مودت دارند.
به گزارش لادیز،به نقل از عصرهامون، با وجود اینکه زنان زیادی به لحاظ فضایل اخلاقی وانسانی و نقش آفرینی در طول تاریخ بشریت خوش درخشیدند اما هیچ زنی نتوانسته است به پای حضرت زهرای مرضیه(س) برسد، چرا که این بانوی مکرم اسلام  با وجود عمر کوتاه خود، آثار و برکات زیادی را برای همه زمان ها به یادگار گذاشت به گونه ای که هنوز هم تمامی فضائل آن حضرت شناخته نشده است.

در همین راستا شماری از علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه حضرت فاطمه(س) بهترین الگو برای زنان و دختران امروز است، گفتند: اگر سیره و منش زندگی حضرت زهرا(س) در جامعه بازگو و سرلوحه امورات قرار گیرد شاهد کاهش چشمگیر مشكلات اجتماعی و طلاق‏ در بین خانواده ها خواهیم بود.
 
هدف جنگ نرم دشمنان از بين بردن عفت زنان و دختران است

مولوی عنایت اله رسولی زاده، امام جمعه اهل سنت شهرستان سرباز در گفت وگو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه اهل سنت نسبت به اهل بیت محبت و مودت دارند، بیان کرد: حضرت زهرا(س) الگویی تمام عیار برای دختران و بانوان است که باید از سیره و منش زندگی و اخلاق ایشان در عرصه های مختلف همگان الگوگیری کنند.

وی با بیان اینکه ولادت حضرت زهرا(س) به بانوان ارزش و بها بخشید، افزود: اخلاص، ولایت پذیری، همسرداری، مادری، حجاب و عفاف، ایثار و عبادت خالصانه از ویژگی های بارز بانوی مکرم اسلام است که می توان با الگوگیری از آنها بسیاری از مشکلات را حل کرد.

این عالم اهل سنت تصریح کرد: دختران و بانوان جامعه بايد در آئين همسرداری، تربيت فرزندان و امور زندگی دينی و اجتماعی، از آموزه‌ها و سيره عملی حضرت فاطمه زهرا(س) بهره گیری کنند.

وی با بیان اینکه هدف جنگ نرم دشمنان از بين بردن عفت زنان و دختران است، گفت: اگر سیره و منش زندگی حضرت زهرا(س) در جامعه بازگو و سرلوحه امورات قرار گیرد شاهد کاهش چشمگیر مشكلات اجتماعی و طلاق‏ در بین خانواده ها خواهیم بود.

 حضرت زهرا(س) الگویی تمام عیار برای زنان مسلمان

 مولوی ریگیان پور در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اشاره به ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س)گفت: ولادت ایشان به قدری مهم  بود که خداوند متعال مختص تولد ایشان یک سوره نازل فرموده ات و در  این سوره  به پیامبر بزرگوار اسلام بشارت داد که شما  مقطوع النسل نخواهید بود و سلاله پاک شما به سبب ایشان ادامه خواهد داشت .

وی افزود: زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) در دوران طفولیت هم برای بانوان و زنان مسلمان الگو و درس بود، ازدواج ایشان با حضرت علی (ع) هم نماد یک ازدواج پاک و ازروی محبت و وفا داری بود، فرزند پروری هم در تاریخ اسلام بی مانند بوده است.

این عالم اهل سنت تصریح کرد: ما در جامعه اسلامی می‌توانیم از نحوه زندگی حضرت زهرا (س) و حضرت علی علیه السلام درس بگیریم و یک زندگی اسلامی ناب را الگوی خود مان قرار دهیم.

وی گفت: در حال حاضر در کشورهای غربی بسیاری از خانواده ها با مشکلات زیادی روبرو هستند و کسانی هم که در جوامع اسلامی زندگی غربی را سرلوحه و الگوی خودشان قرار دادند با مشکلات عدیده ای روبرو شده اند اما زندگی با برکت حضرت  زهرا سلام الله علیها امام علی علیه السلام می تواند بهترین الگو برای جوانان ما باشد.

امام جمعه اهل سنت شهرستان میرجاوه،خاطر نشان کرد: از برکات وجودی حضرت زهرا  احادیث زیادی در کتب اهل سنت وجود داردهر هفته در تمام نماز های جمعه اهل سنت و  مناسبت‌هایی که مربوط به جایگاه و مقام زن است از شان و منزلت حضرت زهرا سلام الله علیها بیان می‌شود و راه و روش و اعتقادات مذاهب فرقه های مذهبی از سیره زندگی ایشان جدا نیست.

وی  تصریح کرد: پیامبر(ص)  در حدیثی فرمودند که هرکس فاطمه(س) را برنجاند مرا رنجانده و هر کس او را خوشحال کند مرا خوشحال کرده است  و همچنین وقتی حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها بر پیامبر (ص) وارد می شدند  ایشان با آن همه جایگاه و مقام به احترام حضرت فاطمه (س) تمام قد قیام می کردند و این نشان دهنده جایگاه والای ایشان است .
 
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark