امام جمعه اهل سنت میرجاوه:
ایران اسلامی پیشقدم در تقریب مذاهب/ آزادی فلسطین و نابودی اسرائیل، راس موضوعات تقریبی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۵
کد مطلب: 19229
 
امام جمعه اهل سنت شهرستان میرجاوه گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره پیشقدم و پیشتاز در حوزه تقریب مذاهب اسلامی در دنیا می باشد که این امر افتخار بزرگی برای ملت ایران است.
به گزارش لادیز؛مولوی عبدالرحیم ریگیانپور امام جمعه اهل سنت شهرستان میرجاوه در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه استانهای خبرگزاری تقریب، اظهار داشت: امام راحل و دیگر علمای شاخص شیعه و سنی، همواره به موضوع تقریب اهمیت ویژه‌ای قائل بوده و هستند.

وی گفت: استکبار جهانی از جمله انگلیس و آمریکا، همواره به دنبال جدایی و تفرقه میان مسلمانان هستند، به طوری که شاهد فعالیت انگلیسی‌ها در شبه قاره هند برای جداسازی و تفرقه میان مسلمانان در این کشور هستیم. 

مولوی ریگیان پور افزود: انقلاب اسلامی شروع تازه و روح جدیدی در بحث تقریب مذاهب اسلامی به وجود آورد. در واقع امروز جهان اسلام نیاز بیشتر و ضروری تری نسبت به تقریب مذاهب اسلامی دارد و علمای شیعه و سنی باید بیشتر از گذشته تقریبی عمل کنند.

وی تاکید کرد: تلاش بیشتر برای جا اندازی تقریب مذاهب اسلامی جواب محکمی به دشمنان اسلام و تفرقه انگیزان در بین مسلمانان می باشد؛ جمهوری اسلامی ایران با مدیریت و نگاه تمدنی مقام معظم رهبری، درطی این سالها همواره کنفرانس ها و جلساتی را با موضوع وحدت اسلامی برگزار می‌کند.

امام جمعه اهل سنت شهرستان میرجاوه گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره پیشقدم و پیشتاز در حوزه تقریب مذاهب اسلامی در جهان می باشد که افتخار بزرگی برای ملت ایران و جامعه اسلامی به حساب می‌آید.

وی در پایان گفت: موضوع آزادسازی فلسطین و مقابله با اسرائیل جنایتکار از موضوعات اصلی تقریب مذاهب اسلامی است که باید بیش از گذشته در جلسات و کنفرانسهای تقریبی به آن پرداخت تا انشاالله این مهم هرچه سریعتر محقق شود.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark