امام جمعه اهل سنت شهرستان مرزی میرجاوه:
احتکار در دین اسلام کاری بسیار ناپسند است
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۷
کد مطلب: 19738
 
مولوی ریگیان پور امام جمعه اهل سنت شهرستان مرزی میرجاوه در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت: احتکار در دین اسلام بسیار مورد نکوهش قرار گرفته و عملی حرام می باشد.
به گزارش لادیز؛مولوی ریگیان پور امام جمعه اهل سنت شهرستان مرزی میرجاوه در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن تقدیر از حضور پر شکوه مردم ایران در یوم الله روز قدس انحلال رژیم صهیونسیتی اشغالگر قدس را نزدیک دانست و گفت: رژیم اشغالگر قدس، حکومتی نامشروع و غیر قانونی است که بابد با همکاری و اتحاد مسلمانان هرچه زودتر به زباله دان تاریخ بپیوندد .


وی با اشاره به اینکه احتکار در دین اسلام بسیار مورد نکوهش قرار گرفته و حرام می باشد،خاطر نشان کرد: کسانی که مواد غذایی مورد نیاز مردم را احتکار می کنند دشمن نظام اسلامی،دین و مردم هستند .

وی تصریح کرد: عده ای که به جریان های سیاسی مخالف جمهوری اسلامی وابسته اند از دشمنان خارجی دستور می گیرند با احتکار مواد غذایی به دنبال ایجاد اغتشاش اقتصادی در جامعه می باشند تا بتوانند از این فرصت ها سو استفاده کنند .


امام جمعه اهل سنت میرجاوه اذعان کرد: در همه عرصه های نظام مقدس جمهوری اسلامی مردم نقش محوری را دارند و در مساله برخورد با محتکرین می توانند نقش مهمی را ایفا کنند و به شایعات در جامعه نباید توجه داشته باشند چراکه گاهی همراهی با اخبار تفرقه انگیز مانند ریختن آب در آسیاب دشمن است .مولوی ریگیان پور خاطر نشان کرد: مردم  ایران بسیار فهیمند و این دولت جدید با این همه مشکلاتی که دارد و تحریم هایی که وجود دارند باز هم مردم امیدوارند که دولت جدید با رویکردی جدید و برنامه‌هایی که در دستور کار دارد نوید هایی در راه است الحمدلله فکر عمومی را نگاه کنید مردم رضایت کامل دارند و نسبت به گذشته. در گذشته دولت هایی بود که به بیت‌المال ضربه وارد کردند حیف ومیل کردند که مردم ناراضی بودند اما در این دولت جدید بارقه هایی از امید در دل مردم بوجود آمده است .

وی افزود: دولتمردان هم باید توجه بیشتری داشته باشند به سمت و سوی سفره‌های مردم توجه داشته باشند که در ماه مبارک رمضان خالی نشود در شهر های مرز نشین مرزها به صورت قانونی باز شوند مردم مشغول شوند مردم به این امید نشسته اند که کارهایی انجام شود که به نفع و خیر هم دولت و هم ملت باشد و مردم نیز از برنامه‌های دولت استقبال می‌کنند. دولتمردان مانند سپاه و بسیج که در راستای محرومیت زدایی گام برمی دارد و برنامه های خیلی خوبی در این مورد دارد به فکرمحرومین باشند . در این نظام مردمی به محرومین و مستضعفین بسیار توصیه شده از طرف مقام معظم انقلاب از طرف بزرگان توصیه شده که به مردم رسیدگی شود و مشکلات مردم حل شود فکر جهادی و تبین که حضرت آقا فرمودند اینها نباید در حد شعار باشد و باید عملی بشوند مدیران ما باید به صورت جهادی بیایند در بین مردم و عملا خدمت رسانی را درسطح خواسته های رهبری به مرحله ظهور برسانند همان طور که حضرت آقا فرمودند شعارسال فقط درحد نوشتن نباشد باید عملی بشود این چیزی است که بارها در بیانات حضرت آقا بوده و دولت و مسئولین در این زمینه سعی و تلاش بیشتری را باید بکار بگیرند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark