تاکید بر ساخت کارخانه‌های "گسترش صنایع بلوچ" ایرانشهر و "آریا تایر هامون" سیستان
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۸
کد مطلب: 20024
 
اتمام پروژه‌ها و‌ ساخت کارخانه "گسترش صنایع بلوچ" در شهرستان ایرانشهر و احداث کارخانه "آریا تایر هامون" در منطقه سیستان واقع در شمال استان در جلسه معاون وزیر صمت و استاندار سیستان و بلوچستان مورد تاکید قرار گرفت.
به گزارش لادیز به نقل از تسنیم ، علی نبوی معاون وزیر صمت و رئیس هیئت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران(ایدرو) در جریان سفر به استان سیستان و بلوچستان صبح امروز با استاندار سیستان و بلوچستان در زاهدان دیدار کرد.

در این جلسه با تاکید محمد کرمی استاندار سیستان و بلوچستان و ایرج حسن‌پور مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان مقرر شد سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران نسبت به اتمام پروژه‌ها و‌ عملیاتی کردن طرح‌های خود در استان از جمله کارخانه "گسترش صنایع بلوچ" در شهرستان ایرانشهر و احداث کارخانه "آریا تایر هامون" در منطقه سیستان واقع در شمال استان اقدام کند.

استاندار سیستان و‌ بلوچستان در این جلسه اظهار داشت: در کارخانه گسترش صنایع بلوچ ایرانشهر باید تمامی بخش‌ها ایجاد و‌ فعال شود تا این کارخانه به سوددهی کامل برسد. ما در کنار همه سرمایه‌گذاران دولتی و‌ خصوصی به‌دنبال رفع همه مشکلات و موانع پیش روی سرمایه‌گذاران از جمله سازمان گسترش و نوسازی صنایع در استان هستیم.
محمد کرمی خاطرنشان کرد: شرکت‌های دولتی برای توسعه استان سیستان و بلوچستان باید ورود جدی‌تری داشته باشند و در این منطقه سرمایه‌گذاری کنند و این انتظار در دولت مردمی دوچندان شده است.

معاون وزیر صمت و رئیس هیئت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران(ایدرو) نیز اظهار داشت: ایدرو به عنوان سازمانی دولتی با سرمایه‌گذاری در استان سیستان و بلوچستان به‌دنبال توسعه صنعتی، ایجاد اشتغال و رونق بخشیدن به اقتصاد این منطقه است و این موضوع را به عنوان یک اولویت دنبال می‌کند.

علی نبوی خاطرنشان کرد: با پیگیری اداره‌کل صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان و همراهی این مجموعه با سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، روند توسعه طرح‌ها و اتمام پروژه‌های سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در این استان تسریع خواهد شد.

انتهای پیام/ن
Share/Save/Bookmark