نامه سرگشاده فعال فرهنگی خطاب به علی مطهری!

اعتقاد به "نفوذ" نه توهم است نه دل‌مشغولی؛ آقای مطهری از صحبت‌های تفرقه‌افکنانه بپرهیزید

24 آبان 1394 ساعت 15:36

یک فعال فرهنگی کشورمان در نامه‌ای سرگشاده به علی مطهری، نظریات وی درباب ولایت فقیه را به چالش کشید و نوشت: از صحبت‌های ابهام آمیز و چند پهلو و تفرقه‌افکنانه و حمایت و دلجویی از فتنه‌گران دست بردارید و به آنچه را که در مجلس شورای اسلامی سوگند یاد نموده‌اید پایبند بمانید.


به گزارش پایگاه خبری لادیز؛ به نقل از  شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ قاسم کشمیری، فعال فرهنگی کشورمان در نامه‌ای سرگشاده به علی مطهری، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نظریات وی درباره ولایت فقیه را به چالش کشید.
متن نامه کشیمیری به شرح زیر است:
جناب دکتر علی مطهری
نماینده محترم مردم تهران، ری و شمیرانات
سلام علیکم
ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله حسین(ع) و خداقوت خدمت به جنابعالی و همکاران محترمتان در مجلس شورای اسلامی. بنابر اظهارات متعدد جنابعالی در محافل مختلف مخصوصا محافل دانشگاهی، پیرامون مسایل مختلف کشور ضروری دیدم مطالبی را به عنوان یک شهروند خدمت شما ارائه نمایم.

همانگونه که استحضار دارید بعد از تصویب مفاد برجام که نتیجه مذاکرات چند ساله و مجاهدت‌های مردم، دانشمندان و سیاسیون با آن کیفیتی که همگان مطلع هستند، در مجلس شورای اسلامی و نهایتاً تایید تمامی دستگاه‌های قانونی و ایضا فرمان تاریخی چند ماده‌ای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در تصویب برجام و توصیه ایشان به هوشیار باش مسئولین و آحاد مردم در مقابل جریانات و اقدامات پس از برجام و طرح کلیدواژه‌ای ژرف و هوشمندانه به نام “نفوذ” آن‌هم از نوع همه جانبه مخصوصاً فرهنگی، انتظار می‌رفت و می‌رود نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی به ویژه کمیسیون فرهنگی ضمن موضع‌گیری مناسب، مواضع هر یک از افراد نیز مشخص شود و کمیسیون مربوطه به عنوان تخصصی‌ترین متولی بحث فرهنگی، وظیفه قانونی و نقش آفرینی خود را نمایان نماید.

در این بین موضع بسیاری که به دلواپسان مشهورند، مشخص اما دیگرانی همچون شخص شما با آن پیشینه علمی و خانوادگی، انتظار بیش از این می‌رفت. هر چند پاسخ به این سوال که چرا اقدامی انجام نداده‌اید؟! و بسیاری از سوالات متداول دیگر در اذهان عمومی را می‌توان از لابه‌لای متن سخنرانی‌های اخیر جنابعالی مبنی بر کلمه نفوذ و فتنه پیدا کرد؛ ایضا حصر فتنه‌گران را.

برای بنده بسیار جای تعجب است، شخص فرهیخته‌ای مانند شما که پرچمدار خانواده عظیم‌الشأن زینت شده به عبارت شهید هستید، آنقدر که به فکر رفع حصر قانونی سران کپک‌زده فتنه‌اید یا دغدغه ممنوع‌التصویری شیخی با عبای شکلاتی را دارید به فکر متون کتابهای درسی دانش آموزان، مشکلات به وجود آمده در وزارت ارشاد که گفتنش خود نمک پاشیدن بر زخم است، مساله حجاب، ازدواج جوانان یا مسایل از این قبیل که یکی از وظایف قانونی شما در کمیسیون مربوطه است، هستید!؟ شما را چه شده است. به خاطر این تفاله‌های نجس سیاسی حاضرید مهمترین نهادها و دستگاه‌های قانونی کشور را متهم به بی قانونی و خود سری نمایید یا تا جایی که نظر ولی‌فقیه در خصوص فتنه‌گران را تا درجه یک نظر شخصی تنزل دهید یا توقع دارید شما را با مدارک و مستندات قانع کنند.
کمی تأمل نمایید و به گذشته و حال خود بنگرید و قطعا آنچه را که در می‌یابید محبت و عطوفت آحاد مردم است. سعی کنید فاصله خود را با این توده عظیم زیاد نکنید تا دچار لغزش و خودشیفتگی نگردید.
از فرمایشات شما به سند خبرهای مندرج در رسانه‌ها و سایت‌های خبری اعتقاد قلبی به (نفوذ) دشمنان پس از برجام احساس نمی‌شود. فقط امیدوارم که نظر شما به اصل ولایت فقیه مطلقه اینگونه نباشد. تا به امروز گریبان چاک‌دادن شما در تریبون‌های مختلف نظام در مجلس یا در دانشگاه‌ها، مبنی بر خسارت‌های وارده چه از نظر اقتصادی، فرهنگی بر مردم و کشور را ندیده‌ایم یا صیانت از آبروی نظام توسط شما در ماجراهایی مانند کرسنت، آقازاده‌ها یا میلیادرهای نفتی یا همراهان دولتمردان که بعد از مدتی جیره‌خواری و کاسه لیسی سرویس‌های اطلاعاتی یا دولت‌های استکباری و استعماری آنها محرزشده را ندیده و نشنیده‌ایم. مگر نه اینکه جنابعالی در گذشته و حال آزادی بیان و باز بودن فضای انتقاد و به نقد کشیده شدن مسئولان نظام از صدر تا ذیل، حتی خود رهبر را خواستار نبودید!؟

چگونه ظلمی را که در حق رسانه‌های منتقد دولت و دلسوز نظام روا داشته می‌شود یا با زبان تطمیع، تحریم و تهدید هر روز با آنها صحبت می‌شود و انگار جای دوست و دشمن جابه جا شده را نمی‌بینید!؟ سکوت کرده‌اید!؟ حتی دکمه بالایی پیراهن خود را باز ننمودید! گریبان چاک دادن و صورت خراشیدن پیش کش. به نظر بنده شما هنوز در گذشته ۸۸ اسیر مانده‌اید و تمایلی هم به خلاصی ندارید. ماجرای فتنه ۸۸ را که دغدغه ذهنی شما است، مردم پرونده آن را بسته و بخاطر سپرده و هر از گاهی از باب تجربه تلخ و عبرت‌آموزی مرور می‌نمایند.
مطمئن باشید اگر نظام محاکمه فتنه‌گران را که خواست همه ما نیز هست، را انجام می‌داد، بازهم جنابعالی و دوستان فخیمه‌تان قانع نمی‌شدید و بهانه‌هایی تازه پیدا می‌نمودید چون بنایی بر قناعت نداشتید و ندارید.
این مطالب را صرفا جهت درد و دل عنوان نموده و برای آسودگیِ خاطر شما و هم قطاران عزیزتان بیان می‌نمایم زیرا این کمترین و دیگر کارشناسان دلسوز فرهنگی کشور که همان سربازان قنداقه پوش امام راحل (قدس سره) دیروز و سربازان کفن پوش امام خامنه‌ای (مدظله العالی)، دانش آموخته تفکر و مکتب و مرام شهیدانی همچون مطهری، بهشتی، باهنر، رجایی، همت و باکری و دیگر شهیدان والا مقام بوده‌ایم و وقت آن رسیده آنچه را که آموختیم در مرحله عمل پیاده نماییم. اعتقاد به نفوذ، نه توهم است و نه دل مشغولی، بلکه به ایمان قلبی که سرچشمه آن نفس وجودی ولی فقیه مطلقه و اعتماد به آن است.

از امروز این قول را به شما می‌دهیم که فرزندان انقلاب بیدار و پاسداران حریم فرهنگی کشور و سنگربان خاکریز گسترده اعتقاد و ایمان مردم باشیم. هرچند ما را با الحان مختلف به تمسخر، ناسزا یا با عناوین مختلف خطاب و پاسخ آزاداندیشی ما را هم قطاران شما به گرمی می‌دهند اما به فضل و عنایت خداوند همچون کوهی استوار در پشت سر ولی فقیه و رهبر آزاده‌مان ایستاده‌ایم و چشمان بیدارمان را به افق روشن موعود دوخته و عباسگونه (ع) وفادار و محافظ پرچم سه رنگ کشورمان خواهیم بود.
به شما ضمن درخواست مطالعه مجددِ و پژوهشگرانه کتب و دست نوشته‌های پدر بزرگوارتان، علامه شهید مرتضی مطهری، مانند امامت و رهبری، انسان کامل، مسئله حجاب، ولاء‌ها، ولایت‌ها و … ، توصیه می‌شود مسیر حق را پیدا نموده و به رودخانه زلال و خروشان نظام مقدس جمهوری اسلامی بپیوندید. شما مستحق این همراهی هستید. از صحبت‌های ابهام آمیز و چند پهلو و تفرقه‌افکنانه و حمایت و دلجویی از فتنه‌گران دست بردارید و به آنچه را که در مجلس شورای اسلامی سوگند یاد نموده‌اید پایبند بمانید.

و در آخر از خداوند متعال طلب بخشش و آرزوی عاقبت بخیری برای شما و خودم را مسئلت دارم و امیدوارم حق تعالی ما را از بلایای آخر الزمانی محفوظ بدارد. ان‌شاءاللّه

سرباز کوچک خاکریز فرهنگی
سوم صفر سال ۱۳۴۷هجری قمری
بیست چهارم آبان ۱۳۹۴هجری شمسی
انتهای پیام/


کد مطلب: 1776

آدرس مطلب: https://www.ladiez.ir/vdcc.mqsa2bqmela82.html

لاديز
  https://www.ladiez.ir