گزارش دانا از سومین روز مرحله نهایی سومین رویداد تولید محتوای دیجیتال بسیج؛

رقابت نفس گیر ۱۰۸ تیم در بزرگترین رویداد تولید محتوای دیجیتال بسیج پایان یافت

4 آذر 1400 ساعت 23:16

سومین روز از مرحله نهایی سومین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج با ادامه رقابت تیم های حاضر برگزاری شد.


به گزارش لادیز؛به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛صد و هشت تیم شرکت کننده در این رویداد در حال تکمیل تولیدات خود در سه محور بازی سازی، انیمیشن و نرم افزار ویژه تلفن همراه هستند.

 
بر اساس آمار ارائه شده، ۴۸ تیم حاضر در رقابت در حال تولید انیمیشن، ۳۰ تیم در حال تولید نرم افزار ویژه تلفن همراه و ۲۹ تیم نیز در حال تولید بازی ویژه تلفن همراه هستند.
 
این رقابت تا ساعت ۱۳ امروز پنجشنبه ادامه خواهد داشت و پس از پایان زمان تعیین شده، داوران شروع به بررسی تولیدات می کنند تا تیم های برگزیره را انتخاب کنند.
 
 
مراسم اختتامیه این رویداد نیز پنجشنبه شب و با تجلیل از نفرات برتر انجام خواهد شد.
 
طی روز های گذشته در جریان برگزاری رویداد تولید محتوای دیجیتال بسیج چهره های مختلفی مانند حجت‌الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین، سردار شکارچی سخنگویی ارشد نیرو های مسلح، سردار آزادی معاون فرهنگی هنری سازمان بسیج مستضعفین، حجت الاسلام تویسرکانی نماینده ولی فقیه در بسیج، حیمد رضا زندی مدیرکل فضای مجازی معاونت استان‌های سازمان صدا و سیما از این رویداد بازدید کردند.
 
 
 
محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز از مرحله نهایی سومین رویداد تولید سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج بازدید کرد.
 
 
 
وزیر ارشاد در بازدید از رویداد تولید محتوای دیجیتال بسیج مطرح کرد؛
 
رویداد بسیج سطح استاندارد تولید بازی در ایران را بالا برده است
 
محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه بازدید از سومین رویداد تولید محتوای دیجیتال بسیج گفت: رویداد فوق العاده ای بود از آن جهت که نشان می داد بچه های توانمند و با استعداد ایرانی در این عرصه حاضر شدند.
 
وی افزود: ما در بحث تولیدات پویانمایی سال ها عقب افتادگی داشتیم و این کاری که اینجا در حال رخ دادن است، سطح تولید و استانداردهای ساخت انیمیشن و بازی در ایران را بالا برده است و امروز ما می توانیم با اتکا بر این عزیزان مدعی باشیم که جز کشورهای درجه یک در تولید بازی باشیم.
 
وزیر ارشاد درخصوص حمایت از برگزیدگان این رویداد افزود: با توجه به این نکته که  بالاترین میزان مصرف فرهنگی در بین جوانان و نوجوانان ما همین بازی هاست، این رویدادها نشان دهنده این است که ما بسترهای خوبی در این حوزه ایجاد کردیم و ما در بنیاد بازی های رایانه ای ارشاد برنامه جامعی برای حمایت از این بازی ها داریم.
 
اسماعیلی در پاسخ به خبرنگار دانا مبنی بر اهمیت این رویداد در مردمی کردن این تولیدات گفت: برگزاری چنین رویدادی اولا آماده کردن بستر و فضایی برای بروز استعدادهاست و ثانیا برای سیاست گذاران این رویداد بستری را برای خدمت گذاری به آحاد جامعه فراهم می کند. حضور نمایندگان هر استانی در این رویداد که به هیچ ارگان دولتی وصل نبودند و معمولا بر روی ابتکارات و علایق شخصی خود در این رویداد حاضر شدند، این وظیفه را برای وزارت ارشاد ایجاد می کند که حمایت های لازم را از این رویداد داشته باشد.
 
 
معاون هماهنگ کننده سپاه:
 
ایجاد شبکه ملی اطلاعات مطالبه جدی ما است/ تولیدات فضای مجازی بسیج تیراندازی به سمت دشمن است
 
سردار محمد رضا نقدی، معاون هماهنگ کننده سپاه در تماس تلفنی با محل برگزاری سومین رویداد تولید محتوای دیجیتال فضای مجازی بسیج با اشاره به اینکه هیچ ابزاری برای آمریکا باقی نمانده است گفت: همه ما بارها شاهدخفت و خواری و اضمحلال آمریکا بودیم، ناوهای آمریکایی را در خلیج فارس دیدیم، فرار آمریکا از افعانستان را دیدیم، آنها شکست خوردند و چیزی در اختیار ندارند.
 
 
وی با اشاره به اینکه آمریکا به دنبال آن است که با سحر و جادو فضای افکار عمومی را تصرف کنند تصریح کرد: جوانان خوش ذوق و با استعداد ایرانی و بسیجیان هستند که در برابر اینها ایستادند و میدان نبرد با غرب را میدان داری می کنند.
 
سردار نقدی با اشاره به اینکه شما بسیجیان برای نشان دادن چهره استکبار پیشتاز هستید و کار بسیار سختی را در پیش دارید تصریح کرد: همانطور که در جنگ تحمیلی ملت ایران با دست خالی در برابر همه دنیا ایستاد و پیروز شد، امروز هم از امکانات دشمن ترسی نداریم و با همین مقاومت و امکاناتی که داریم بر آنها غلبه خواهیم کرد.
 
سردار نقدی با اشاره به اینکه خلاقیت و ابتکار شما باید با جلوه های بیشتر به نمایش در آید ادامه داد: باید با خلاقیت جایگاه خودمان را در بین افکار عمومی حفظ کنیم، شما در خط مقدم جهاد هستید. 
 
معاون هماهنگ کننده سپاه با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب درخصوص فضای مجازی تصریح کرد: باید این سخنان همیشه نصب العین ما باشد و مهمترین کار که ایجاد شبکه ملی اطلاعات است را با جدیت دنبال کنیم.
 
سردار نقدی با بیان اینکه تا زمانی که مدیریت فضای مجازی در دست بیگانگان است حتی کارهای خوب و حرفه ای و اثرگذار تولید کنیم، آنها فضای مجازی را محاصره خواهند کرد و هر جا ببینند که در حال غلبه کردن به فضای مجازی هستید شما را حذف می کنند چون مدیریت در دست آنهاست. 
 
سردار نقدی با اشاره به اینکه مطالبه اصلی ما باید شکل گیری شبکه ملی اطلاعات باشد عنوان کرد: نباید اجازه دهیم دشمن با حذف و اضافه کردن در فضای مجازی یا محاصره و فیلتر کردن مانع رسیدن تولیدات و افکار ما به مردم شده و یک تصویر غلط از ملت ایران ترسیم کند.
 
وی با اشاره به اینکه باید مدیریت فضای مجازی در اختیار ما باشد تا تولیدات جذاب جوانان خلاق بسیجی به افکار عمومی عرضه شود تاکید کرد: از دولت جدید مسئله راه اندازی شبکه ملی اطلاعات را مطالبه می کنیم باید به سرعت و جدیت این فضا راه اندازی شود البته انتظارات و مطالبات در این زمینه تا به امروز برآورده نشده است و باید هر چه سریعتر برای این مسئله تصمیم گیری صورت گیرد.
 
سردار نقدی در پایان با اشاره به اینکه هر چه شما در عرصه فضای مجازی تولید می کنید تیراندازی به سمت دشمن است خاطر نشان کرد:هر کلیک شما مبارزه و دفاع از عدالت است، به خودتان اعتماد داشته باشید.
 
 
 
 
 
فرمانده سپاه تهران بزرگ در حاشیه بازدید از رویداد تولید دیجیتال بسیج مطرح کرد؛
 
بسیجیان فضای مجازی را با همت و تلاش به بهترین فرصت تبدیل کنند
 
سردار حسن حسن زاده فرمانده سپاه تهران بزرگ در حاشیه بازدید از سومین رویداد تولید محتوای دیجیتال بسیج در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا، مبنی بر اهمیت مردمی شدن تولیدات محتوای دیجیتال گفت: برگزاری چنین رویدادهایی باعث می شود این تولیدات به سمت حرفه ای شدن گام بردارد و اثر مردمی آن این است که چون این رویدادها در سطح استانی برگزار شده است و برترین این رویداد به این مرحله راه یافته اند موجب می شود انگیزه مضاعفی در میان جوانان کشور ایجاد شود.
 
وی ادامه داد: بر هیمن اساس استعدادهای برتر این حوزه شناسایی می شود و در صورت استمرار این رویدادها در بین مردم شاهد گسترش این تولیدات خواهیم بود.
 
سردار حسن زاده افزود: امسال با همتی که سازمان فضای مجازی بسیج داشته است، شاهد ارتقای سطح تولیدات به لحاظ کمی و کیفی در استان و مراکز استان ها بودیم و بی تردید ادامه این روند بسیار امیدوارکننده است، بسیجیان فضای مجازی را با همت و تلاش به بهترین فرصت تبدیل کنند.
 
فرمانده سپاه تهران بزرگ از اهمیت شناسایی استعدادهای برتر این رویداد گفت: پس از برگزاری این رویداد در سطح کشور، شاهد ایجاد موج انگیزشی میان جوانان بسیجی خواهیم بود و در دل این رویدادهاست که چنین استعدادهایی شناسایی می شوند.
 
 
 
آغاز زمان داوری بزرگترین رویداد تولید محتوای دیجیتال بسیج
 
با اتمام زمان ۴۸ ساعته سومین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج و ارائه تولیدات در سه حوزه پویانمایی، اپلیکیشن و بازی موبایلی، زمان داوری این رویداد آغاز شده است.
 
سومین رویداد تولید محتوای دیجیتال بسیح درحالی به مرحله داوری آثار رسیده است که ۱۰۸ گروه حاضر در این رویداد، در زمان ۴۸ ساعت و به صورت شبانه روزی در سه حوزه پویانمایی، تولید اپلیکیشن و بازی موبایلی با موضوعات در راه پیشرفت توقف ممنوع، محرومیت زدایی و محله اسلامی به تولید محصول پرداختند.
 
اختتامیه این رویداد امروز پنجشنبه ساعت ۱۸ و با تجلیل از گروه های برتر و فعالین فضای مجازی و با حضور مقامات لشکری و کشوری در سالن ۵ آذر سازمان بسیج مستضعفین برگزار خواهد شد.
 


کد مطلب: 18914

آدرس مطلب: https://www.ladiez.ir/vdcc0oqs.2bq4s8laa2.html

لاديز
  https://www.ladiez.ir