۴۰۷۵ نفر از کارگران بنگاه های اقتصادی مشکل دار سیستان و بلوچستان حمایت شدند

23 فروردين 1401 ساعت 10:38

حامد آرامش گفت: حمایت از پایداری مشاغل و حفظ اشتغال در بنگاه‌های اقتصادی رویکرد و هدف اصلی در وزارت مردم است، بر این اساس سال گذشته چهار هزار و ۷۵ نفر از کارگران واحدهای اقتصادی مشکل دار در استان زیر چتر حمایتی قرار گرفتند.


به گزارش لادیز؛به نقل از عصرهامون؛ در سال گذشته با مجموع اقداماتی که توسط کارگروه تخصصی اشتغال، ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و کمیسیون کارگری در استان انجام شد، ۲۸ واحد اقتصادی مشکل دار حمایت شدند.

 
وی افزود: در صورت عدم حمایت از این بنگاه ها، احتمال ریزش نیروهای کار و کارگران شاغل در آنها وجود داشت که این مساله به بقای بنگاه ها و حفظ اشتغال موجود در آنها کمک کرده است.
 
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تاکید کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با طیف وسیعی از خدمات و وظایف به عنوان یک نهاد حمایتی برای حل مشکلات کارآفرینان و کارگران قطعا پای کار خواهد بود.
 
آرامش گفت: در سیستان و بلوچستان، هزار و ۱۰۲ نفر تحت پوشش بیمه بیکاری قرار دارند.
 
وی از اشتغال مجدد ۲۶۳ مقرری بگیر بیمه بیکاری استان در سال گذشته هم خبر داد و افزود: در همین مدت ۱۳۷ نفر از مقرری بگیران به مراکز فنی و حرفه ای و هفت نفر به نهضت سواد آموزی معرفی شدند.
 
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تصریح کرد: برای رونق تولید و اشتغال باید ضمن صیانت از کارگران و توجه به معیشت و حق و حقوق قانونی آنان، تولیدكنندگان و سرمایه گذاران بخش خصوصی را نیز حمایت و در راستای رفع مشكلات آنها همدلی و هم افزایی كرد.
 
انتهای پیام/


کد مطلب: 19664

آدرس مطلب: https://www.ladiez.ir/vdcfjvdy.w6d1vagiiw.html

لاديز
  https://www.ladiez.ir