شکایت‌های احمدی‌نژاد علیه مطهری مختومه شد

20 تير 1395 ساعت 18:09

وکیل مدافع علی مطهری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از مختومه شدن شکایت‌های متعدد رئیس‌جمهوری سابق علیه موکلش درشعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه خبر داد.


به گزارش پایگاه خبری لادیز،به نقل از تابناک، مصطفی ترک‌همدانی توضیح داد: نهاد ریاست جمهوری شکایات متعددی را در خرداد 89، فروردین 90 و خرداد 91 علیه علی مطهری اقامه کرده بود که نسبت به همه آنها قرار موقوفی تعقیب صادر و مختومه شدند.
  وکیل مدافع مطهری افزود: نخستین شکایت درباره رخداد حمله به سخنرانی آقای سیدحسن خمینی در مرقد امام بود که شاکی مدعی شده بود موکلم (علی مطهری) این حادثه را از پیش طراحی شده تلقی و آقای احمدی‌نژاد را به عنوان عاملی از فتنه سال 88 دانسته و درخواست محاکمه او را کرده بود و به این دلایل، شاکی درخواست تعقیب موکل را به اتهام نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی داشت.   ترک‌همدانی ادامه داد: دومین شکایت درباره نامه موکل به رییس‌جمهور وقت بود که طی آن درباره وابستگی ویژه رییس‌جمهور به فردی خاص و برگزاری مراسم خلاف شرع در تالار وحدت با حرکات موزون زنی قرقیزی هشدار داده بود و نهاد ریاست جمهوری درخواست تعقیب موکل را به اتهام نشر اکاذیب داشت.   این وکیل دادگستری گفت: سومین شکایت نیز درباره تذکر به رئیس‌جمهور درباره تقلیل استاندارد پوشش بانوان به شلوار و مانتوی آزاد تا زانو بود که به همین دلیل، شاکی در خواست تعقیب آقای مطهری را به اتهام توهین داشت.   به گفته ترک همدانی، هر سه این پرونده‌ها در شعبه دوم بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه مطرح رسیدگی بود که نسبت به همه آنها قرار موقوفی تعقیب صادر شد.  انتهای پیام/


کد مطلب: 5370

آدرس مطلب: https://www.ladiez.ir/vdcg.u9nrak9wzpr4a.html

لاديز
  https://www.ladiez.ir