گزارش لادیز از قلب های مالامال از عشق به خداوند در شب های قدر:

"قدر" شب هم‌نشینی با فرشتگان، شبی که زمین خاکی میهمانانی افلاکی دارد

5 تير 1395 ساعت 11:47

شب قدر، فرصت با شکوهی که دعای انسان به اجابت می رسد، شب رقم خوردن تقدیر انسانهاست ، لحظه طلایی مغفرت و استغفار است و شبی که انسان خود را از قفس نفس رهاکرده روح و جان خود را در معرض انفاس پاک و فضای معنوی به پرواز در می اورد .


به گزارش پایگاه خبری لادیز،شب قدر یکی از شبهای نوزدهم ، بیست و یکم و بیست وسوم ماه مبارک رمضان است و شبی است که درهای آسمان گشوده و رحمت الهی بربندگان نازل می شود و شیطان در این شب ها به غل و زنجیر است تا انسانها از اغوا و گناه و معصیت شیاطین در امان باشند .
شب قدر به این معنی است که باید این شب قدر دانسته شود، همانطور که انسانها چیزهای باارزش را درون گنجینه قرار میدهند، خداوند شب قدر را مخفی کرده است تا بندگان مخصوص خدا بیشتر قدرو ارزش آن را بدانند ، شب های قدر شب های رقم خوردن سرنوشت انسان است و  مردم به فراخور حال خود از مجالس و محافل و شب زنده داری های شب قدر بهره و فیض معنوی می برند.
در روایات آمده است که از امام باقر علیه السلام درباره این سخن خداوند عزوجل پرسیدند: «إنَّا أنزَلناهُ فی لیلةٍ مبارکةٍ»،( ما آن را در شبى فرخنده نازل كرديم‏.) فرمود: آری! این شب، شب قدر است و هر سال در ده روز آخر ماه رمضان است،  قرآن فقط در شب قدر نازل شد، خداوند عزوجلّ فرموده: «فیها یُفرَقُ کلُّ أمرٍ حکیم»، (هر امر محکمی در این شب تقسیم می‌شود) فرمود: در شب قدر هر آن چيزى كه بايد تا سال بعد اتّفاق افتد از خير يا شر، طاعت يا معصيت، ولادت يا مرگ و يا روزى مقدّر مى‏ گردد و هر آنچه در آن شب مقدّر شد و اراده حضرت حق بر انجام آن تعلّق گرفت، از امور قطعى و حتمى است؛ چرا كه مشيّت خدا در آن است.

 
شب های قدر مسیر حرکت یک عمر را مشخص کند
رییس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان میرجاوه در گفت و گو با خبرنگار لادیز اظهار کرد: شب قدر از شب هاى با عظمت و با اهمیت سال است و دلیل فضیلت این شب بر سایر شب ها به اعتبار امورى است كه در این شب محقق مى شود، شناخت پروردگار عالم به عنوان بالاترین نیاز انسان از برترین اعمال شب قدر است ضمن اینکه توبه و انابه به درگاه پروردگار متعال نیز از اعمال با فضیلت این شب است.
حجت الاسلام والمسلمین مهدی هاشمی پور افزود: اساس شناخت شب پربرکت قدر و استفاده نورانی از معنویت آن می تواند مسیر حرکت یک عمر را مشخص کند و فرد می تواند برای رسیدن به مقاصد بلند خود در شب قدر با تعیین مقصد و تأمین توشه، و تغییر جهت های لازم را در زندگی خود ایجاد کند.
وی با تأکید بر این که شب های قدر فرصتی ناب جهت دست یابی به اوج معنویت و عبادت خداوند متعال است، بیان کرد: از آنجایی که پرونده اعمال انسان ها در این شب‌ها بسته می‌شوند، مؤمنان تلاش داشته باشند، بهترین استفاده را در این شب‌ها داشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: شب قدر افضل شب‌های سال است، همانگونه که ماه رمضان هم سید ماه‌های سال است. در چنین شب بزرگی باید به قرآن و رسول اکرم(ص) و ائمه معصومین تمسک بجوییم و شب قدر شب احیای قرآن و اهل بیت(ع) است. شب قدر، شب ضیافتی خاص است و چنین شبی معادل بیش از 80 سال است.
 


کد مطلب: 5190

آدرس مطلب: https://www.ladiez.ir/vdcg.y9nrak9qzpr4a.html

لاديز
  https://www.ladiez.ir