شکارچی فضای مجازی شکار شد

2 بهمن 1401 ساعت 8:29

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ایرانشهر از دستگیری متخلف شکار و صید غیر مجاز در شهرستان ایرانشهر خبر داد.


به گزارش لادیز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زییست سیستان وبلوچستان؛ محمد انور هاشمزهی رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ایرانشهر گفت: فردی که اقدام به انتشار تصاویر شکار و صید غیر مجاز ۸ قطعه پرنده از انواع کبک و تیهو در فضای مجازی نموده بود توسط تیم سایبری یگان حفاظت محیط زیست ایرانشهر شناسایی و دستگیر شد.

وی گفت: متخلف دستگیر شده به همراه مستندات و پس از تکمیل پرونده به مقام قضائی شهرستان ایرانشهر برای سیر مراحل قضائی معرفی شد.

وی افزود: این عمل طبق بند الف ماده 10و 11 قانون شکار و صید جرم محسوب می شود و همچنین بر اساس قانون مصوبه 442 شورای عالی محیط زیست بهای هر قطعه کبک وتیهو3 میلیون ریال تعیین شده است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ایرانشهر در پایان تصریح کرد: حمایت و حفاظت از حیات وحش ضروری است و انتظار می‌رود مردم ضمن حفاظت از محیط زیست و گونه‌های جانوری هرگونه تخلف محیط زیستی را به سامانه ۱۵۴۰ گزارش دهند.

براساس مفاد قانون شکار وصید، شکار غیر مجاز تهدید محیط زیست محسوب شده و بسته به حیوانی که شکار می شود برای شکارچی تبعاتی چون جریمه نقدی و زندانی به دنبال دارد.


کد مطلب: 20006

آدرس مطلب: https://www.ladiez.ir/vdch-vni.23nvvdftt2.html

لاديز
  https://www.ladiez.ir