اولین محموله مخزندار ریلی نفت سفید در زاهدان تخلیه شد

2 بهمن 1401 ساعت 9:53

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زاهدان خبر داد: اولین محموله مخزندارهای ریلی نفت سفید با تغییراتی در خط انتقال بندر عباس، وارد انبار نفت شهید حاج قاسم سلیمانی زاهدان شد.


به گزارش لادیز به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زاهدان، قربانعلی مردانی مدیر منطقه گفت: با پیگیری‌های انجام شده و همکاری ستاد شرکت ملی پخش و منطقه هرمزگان، خط انتقال ریلی نفت سفید از مبدأ بندرعباس به مقصد زاهدان فعال شد و اولین محموله مخزندارهای ریلی روز پنج‌شنبه 29 دی‌ ماه در انبار نفت شهید حاج قاسم سلیمانی زاهدان تخلیه شد.

مردانی افزود: با توجه به سرمای شدید هوا و نیاز به سوخت‌رسانی سریع‌‌تر و نیز کافی نبودن توان انتقال سوخت از طریق نفتکش‌های جاده پیما، طرح ارسال نفت سفید از طریق ریل در دستور کار قرار گرفت و با آغاز این طرح، انتقال نفت سفید شتاب بیشتری یافت.

مدیر منطقه زاهدان اظهار کرد: از ابتدای این طرح تا‌کنون حدود یک میلیون و 700 هزار لیتر نفت سفید در دو مرحله از طریق واگن به زاهدان ارسال شده و واگن‌های بیشتری نیز در حال بارگیری و ارسال به منطقه است.

وی ابراز امیدواری کرد: با تدابیر انجام شده مشکلی در تأمین سوخت زمستانی مردم شریف استان وجود ندارد و نفت سفید و گاز مایع در شعب و مکان‌های عرضه فرآورده‌های نفتی در حال توزیع است.

مردانی با اشاره به برودت هوا در شمال استان گفت: با توجه به سرمای هوا در حوزه سیستان، توجه بیشتری به این ناحیه معطوف شده و با اقدامات انجام شده و همکاری مسئولین استان، نفت سفید ار ابتدای امسال تا پایان آذر ماه، سه درصد بیشتر از مدت مشابه سال قبل توزیع شده است.

او از رشد نامتعارف مصرف بنزین در سطح منطقه خبر داد و افزود: مصرف بنزین در مدت یاد شده نسبت به مدت مشابه سال قبل، در زابل 45 درصد افزایش داشته و این روند افزایش مصرف، نگران‌کننده است.


کد مطلب: 20008

آدرس مطلب: https://www.ladiez.ir/vdcjoye8.uqeyyzsffu.html

لاديز
  https://www.ladiez.ir