طنین نوای «خلصنا من النار یا رب»عاشقان حق در نخستین شب از لیالی قدر در شهرستان میرجاوه
تاریخ انتشار : شنبه ۵ تير ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۱۶
کد مطلب: 5185
 
آیین معنوی و روحانی شب قدر با حضور گسترده مردم مومن شهرستان میرجاوه در مسجد صاحب الزمان این شهرستان برگزار شد.
شب قدر
شب قدر
به گزارش پایگاه خبری لادیز، آیین احیای اولین شب قدر همزمان با شب ضربت خوردن مولای متقیان حضرت علی (ع) با حضور اقشار مختلف مردم در مسجد صاحب الزمان شهرستان میرجاوه برگزار شد و عاشقان حق تا سحر ندای الغوث الغوث و الهی العفو سردادند.
مردم مؤمن و متدین میرجاوه با قلبهای شکسته و چشمهای اشک آلود، با طلب استغفار، دعا و تضرع از این شب استقبال کردند و این شب رحمت و غفران الهی را تا طلوع فجر پاس داشتند و  در غم شهادت علی مرتضی (ع) اولین امام شیعیان جهان به عزاداری پرداختند و اشک ها بر گونه های پیروان آن حضرت جاری شد.
در شب ضربت خوردن حضرت علی علیه السلام، مردم مومن و ولایتمدارمیرجاوه با حضور درمساجد از عمق وجود و با سوز و گداز با راز و نیاز با معبود و قرائت قرآن و دعا و شب زنده داری، نخستین شب قدر را با ندای "الهی العفو" و "الغوث الغوث خلصنا من النار یا رب"  احیا کردند.
این مراسم با قرائت دعای پرفیض جوشن کبیر آغاز شد و شرکت کنندگان با زمزمه اسماء ذات اقدس الهی از پیشگاه خالق بی همتا خواستند تا به برکت این شب مبارک، قلم عفو بر گناهان آنان بکشد، شب زنده داران با قرائت ادعیه  و ذکر استغفار از درگاه خداوند متعال طلب رحمت و آمرزش کردند و عزت و سربلندی ملت ایران اسلامی را خواستار شدند.
"حجت الاسلام والمسلمین حسن کعبی" روحانی مبلغ اعزامی به شهرستان میرجاوه در این مراسم اظهار کرد: قرآن آخرین کتاب الهی در شب های قدر نازل شد، اما قران در کنار اهل بیت قرار گرفته  است و در این صورت باعث سعادت انسان می شود.
وی افزود: دلیل به شهادت رساندن امیرالمومنین این است که ولایت اهل بیت را کنار گذاشتند و جدایی قران از اهل بیت بعد از فوت پیامبر حادث شد در حالیکه پیامبر اکرم (ص) می فرمود اگر امت من قران را در کنار اهل بیت حفظ کنند هرگز ذلیل و خوار نخواهند شد.
 

 

Share/Save/Bookmark