ساختن شهری متضمن امنیت و آرامش برای همگان، نیازمند کمک آموزش های معلمین است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۵۷
کد مطلب: 19759
 
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ایرانشهر گفت: ما به انسان های پرسشگر، پویا و انسان عقلانی نیاز داریم و باید روح پرسشگری، کنجکاوی و تحقیق را به جامعه تزریق کنیم.
به گزارش لادیز؛به نقل از به گزارش عصرهامون؛ جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان ایرانشهر با حضور علی شعبانی، معاون استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر، حجت الاسلام و المسلمین عیسی بزمانی، مولوی عبدالصمد کریم زایی، امام‌ جمعه اهل سنت، عبدالغفور حسینی، معاون مدیر کل و مدیریت آموزش و پرورش شهرستان، بخشداران مرکزی، بزمان ، معلمین نمونه و سایر اعضا در محل سالن اجتماعات فرمانداری ویژه برگزار شد.
علی شعبانی، معاون استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر ضمن تبریک هفته معلم به معلمین و فرهنگیان، بیان کرد: تجلیل از مقام معلم محدود به زمان و مکان نیست و همواره باید سپاسگزار زحمات آنان باشیم و رسالت معلمی در طول دوران عمر انسان تداوم دارد.
وی با اشاره به نقش آموزش و پرورش به عنوان مهم ترین زیرساخت اجتماع، افزود: نقش معلمین نباید محدود به فضای کلاس و دروس تخصصی  باشد، بلکه باید در ساخت فرهنگی و هویتی جامعه، تعریف روابط اجتماعی، رابطه انسان ها باهم و با جامعه و طبیعت، تعلق سرزمینی دانش آموزان و نسل معاصر و آتی ایفای نقش کنند.
وی اضافه کرد: فرزندان ما باید یاد بگیرند جامعه از انسان ها تشکیل می شود و بر مبنای روابط  انسانی معنادار می‌شود  و باید باور و ملکه ذهن دانش آموز شود که باید به ما بیاندیشد نه من و کار با هم و برای هم را مبنای رفتار اجتماعی خود قرار دهند.
این مقام مسئول تصریح کرد: آموزش باید منتج به یادگیری و یادگیری منجر به تغییر رفتار و تغییر رفتار منتهی به اقدام شود و فرد نسبت به رفتار و اقدام خود ادراک داشته باشد.
شعبانی خاطرنشان کرد:خیلی مهم است که  ما فرزندان مان را به ارزشها، هویت ملی و فرهنگی، تعلق سرزمینی، هنجارها و ارزش‌های اجتماعی و مولفه هایی که روابط اجتماعی را شکل می دهد و مفهوم جامعه را به وجود می‌آورند آگاه کنیم.
وی گفت: دانش و بینش و ارزش باید پا به پای هم تعالی پیدا کنند و برای تعالی بشر، هیچ ابزاری جز آموزش نداریم. آموزش است که انسان را بالاترین و والاترین مراتب می رساند.
معاون استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر با اشاره به ضرورت های آموزش و پرورش انسان زمان حاضر، اضافه کرد: ما به انسان های پرسشگر، پویا  و انسان عقلانی نیاز داریم و باید روح پرسشگری، کنجکاوی و تحقیق را به جامعه تزریق کنیم.
وی ضمن ابراز خرسندی از فرهنگیان شهرستان ایرانشهر که حائز رتبه کشوری و استانی در اقدام پژوهی شدند، گفت: موجب خوشحالی و افتخار است که آموزش و پرورش شهرستان پویاست و نتایج این پویایی در ابعاد مختلف کمی و کیفی از قبولی در رشته های مختلف دانشگاهی در آزمون سراسری، پژوهش، دستاوردهای معلمان و دانش‌آموزان قابل مشاهده و احصا است و این برای این منطقه و چشم انداز توسعه آینده، امید بخش است.
وی با تاکید بر ضروری اصلاح و تغییر برخی رفتارهای اجتماعی در جامعه گفت: فرهنگ استان جزو خرده فرهنگ های درخشان فرهنگ ایرانی، اسلامی ما بوده و  امروز شاهد زیر پا گذاشتن برخی باورها و ارزش های فرهنگی از جمله تیراندازی و کشتن زنان و کودکان بی دفاع  از سوی برخی افراد خاطی هستیم و این به معنا است که هنجارهای اجتماعی آسیب دیدند.

شعبانی اذعان کرد: صیانت از ارزش‌های اجتماعی و بنیان ها و مبانی فرهنگی و اخلاقی، مسوولیت و وظیفه همگانی است و باید در جهت اصلاح آن گام برداریم و به این منظور، هیچ راهی جز آموزش انسان ها به ویژه نسل نو نداریم.
وی تصریح کرد: در حوزه شهری برای ساختن شهری مدرن مطابق با استاندارهای امروزی و متضمن امنیت و آرامش و لذت و رفاه برای همگان، نیازمند کمک آموزش و پرورش هستیم و از ساده ترین امور یعنی تمیزی و نظافت شهر، نریختن یا جمع کردن زباله ها، بهداشت محیط، بهداشت روان، محیط زیبا و آرام، فصای سبز شهر تا رفتارهای مان در شهر، باید به فرزندان مان در خانه و کلاس ها آموزش بدهیم که پایبند و متعهد به مبانی فرهنگی، همزیستی مسالمت آمیز و زندگی جمعی و شهرنشینی باشند و هنجارهای اجتماعی را در شهر رعایت کنند.
شعبانی خاطر نشان کرد: از همه مردم عزیز به ویژه افراد متمکن و ثروتمند می خواهم به آموزش و پرورش کمک کنند و بخشی از درآمد و هزینه های عمومی آموزش، تعلیم و تربیت فرزندان را به عهده بگیرند و این یک سرمایه‌ گذاری و یک وظیفه انسانی، اسلامی و ملی است.
گفتنی است؛ در این مراسم از ۳۵نفر معلمین نمونه شهرستانی و استانی با اهدا لوح تقدیر و هدایا تجلیل شد‌.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark