تفاهم‌نامه ایجاد «اکو کمپ» گردشگری در منطقه آزاد چابهار منعقد شد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۲
کد مطلب: 19849
 
معاون اقتصادی منطقه آزاد چابهار از امضای تفاهم‌نامه همکاری منطقه آزاد چابهار و شرکت هواپیمایی ماهان برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری چابهار خبر داد.
 به گزارش لادیز به نقل از منطقه آزاد چابهار، محمد هدایی از امضای تفاهم‌نامه همکاری منطقه آزاد چابهار و شرکت هواپیمایی ماهان برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری در قالب ساخت چندین مجتمع اقامتی، تفریحی و گردشگری خبر داد.

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری منطقه آزاد چابهار درباره اهداف تدوین و امضای این تفاهم‌نامه اظهار داشت: ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های چابهار برای جذب گردشگر ویژه است و انعقاد این تفاهم‌نامه در راستای توسعه زیرساخت‌های گردشگری برای جذب و ماندگاری گردشگر صورت گرفته است.

وی ساخت چندین مجتمع اقامتی، تفریحی و گردشگری را از مفاد این تفاهم‌نامه عنوان کرد و درباره برخی مفاد آن گفت: شرکت هواپیمایی ماهان بر اساس این تفاهم‌نامه، سرمایه‌گذاری قابل توجهی در چابهار انجام خواهد داد. این شرکت یک اکو کمپ در کوه‌های مریخی در ساحل اقیانوسی احداث می‌کند.

هدایی افزود: در محدوده مجموعه «پارک سنگی لیپار» در محدوده منطقه آزاد چابهار نیز یک هتل احداث خواهد شد. همچنین ساخت مجموعه‌های اقامتی دیگر در کنار این مجموعه مورد نظر است.

به گزارش تسنیم، چابهار از مناطق زیبای دنیا برای گردشگری محسوب می‌شود که اسکله‌های تجاری و صیادی فراوان، رودخانه‌های سرباز، باهوکلات، کاجو، بی چند، سفره‌های آبی دشتیاری، پدیده موج فشان، جنگل حرا، ساحل صخره‌ای، کوه‌های مریخی، تمساح پوزه کوتاه با نام محلی «گاندو»، گل فشان، ساحل ماسه‌ای، فرش خزه‌ها و همچنین لیپار و دشتار و بسیاری جاذبه‌های طبیعی دیگر تنها گوشه‌ای از زیبایی‌های طبیعی و مقصد گردشگری این شهرستان هستند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark