امام جمعه اهل سنت میرجاوه:
اقدامات رژیم غاصب صهیونیستی نقض آشکار حقوق بشر/ حادثه تروریستی علیه شیعیان افغانستان دسیسه جدید دشمنان اسلام است
تاریخ انتشار : جمعه ۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۸
کد مطلب: 19704
 
مولوی ریگیان پورامام جمعه اهل سنت شهرستان مرزی میرجاوه درخطبه های این هفته نمازجمعه،ضمن محکومیت اقدامات خلاف حقوق بشر رژیم غاصب صهیونیستی علیه مردم بی دفاع فلسطین،حادثه تروریستی کابل را بشدت محکوم کرد وهوشیاری مردم ایران و افغانستان را در این رابطه خواستار شد.
 به گزارش لادیز؛مولوی ریگیان پورامام جمعه اهل سنت شهرستان مرزی میرجاوه درخطبه های این هفته نماز جمعه، ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت علی (ع) و محکوم کردن حملات رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین،گفت: ممانعت از برگزاری نماز مسلمین در مسجد القصی و سکوت جوامع بین المللی و کشورهای مسلمان ظلم علیه مردم بی دفاع فلسطین است. ملت ایران همواره در کنار مردم فلسطین بوده و به همین دلیل جمعه آخر ماه مبارک رمضان که توسط معمار کبیر انقلاب به روز قدس اختصاص یافته است را با حضور پرشور مشت محمی بر دهان یاوه گویان و ایادی استکبار خواهد زد.

وی ضمن محکومیت حادثه تروریستی کابل علیه دانش آموزان بی دفاع افغانستان، افزود: دشمنان دین اسلام،مستکبرین و صهیونیسم با این اقدامات به دنبال دامن زدن اختلافات بین شیعیان و اهل سنت می باشند آنان با هدف بوجود آوردن جنگ های مذهبی به دنبال هزینه تراشی سیاسی و اعتقادی برای کشورمان هستند.

امام جمعه اهل سنت شهرستان میرجاوه خاطرنشان کرد: جنگ روانی که دشمنان برعلیه مردم ایران آغاز کرده اند نیازمند حفظ هوشیاری از سوی مردم است مردم نبایددرگیر توطئه های دشمنان اسلام شوند.

وی شهادت یکی از مرزبانان هنگ مرزی سراوان را تسلیت گفت و افزود: امنیت مرزهای کشور به دست سربازان غیور و شجاع برقرار می شود و این جانفشانی ها با هیچ کلامی قابل وصف و قدردانی نیست.

مولوی ریگیان پور ماه رمضان را ماه خدمت به فقرا دانست و تصریح کرد: ماه مبارک رمضان فرصتی برای کمک به مستمندان و خدمت به محرومین است نباید از این فرصت غافل شویم و با نهاد های انقلابی مانند کمیته امداد همکای بیشتری در جهت اکرام مستمندان داشته باشیم .

وی اذعان کرد: توزیع سبدهای غذایی بین مردم از طرف ادارات نهادها و خیرین که پای کار آمده اند در این ماه بسیار است اگر این روزها به خوبی سپری شود تمام خوبی ها و برکات این ماه در تمام مراحل سال زندگی روزمره ما نمایان و آشکار می شود دراین ماه عبادت چندین برابرومضاعف خواهد شد.

امام جمعه اهل سنت شهرستان گفت: این ماه را فرصت بدانیم برای خود ساختن و اصلاح نفس تذکیه و همه اینها در این ماه توصیه شده و از این ماه باید نهایت بهره را ببریم این روزها باید قدردان بود به برکت این یک ماه در طی سال خوبی ها و اثرات و معنویات این ماه را در زندگی فردی خودمان و هم در زندگی اجتماعی در جامعه را شاهد خواهیم بود.

وی ضمن گرامی داشت سالروز تاسیس سپاه پاسدان،خاطر نشان کرد: بسیاری از توطئه های دشمنان انقلاب و اسلام توسط پاسداران انقلاب اسلامی در طول عمر با برکت انقلاب خنثی شده است و اگر سپاه پاسداران نبود امروزه وضعیت کشورما بسیار بدتراز همسایه های غربی و شرقی کشور بود و حقیقتا اگر سپاه نبود کشور هم نبود .

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark