سیستان و بلوچستان از ۱۲ استان واردات خون دارد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۳
کد مطلب: 20012
 
مدیرکل انتقال خون سیستان و بلوچستان گفت: وضعیت ذخایر خونی در استان مناسب نیست و سیستان و بلوچستان از ۱۲ استان واردات خون دارد.
به گزارش لادیز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،دکتر صفدری گفت: سیستان و بلوچستان به هشتمین مصرف کننده خون در سطح کشور تبدیل شده است.

صفدری گفت: فعالیت اصلی انتقال خون استان فراهم کردن فرآورده‌های خونی سالم برای گروه‌های هدف شامل بیماران تالاسمی ریال هموفیلی، مادران باردار، اتاق عمل وتصادفات جاده‌ای است.

وی افزود: بیش از ۳ هزار و۲۰۰ بیمارتالاسمی ماژور در استان نیازمند خون هستند که این آمار در حال افزایش است.

مدیرکل انتقال خون سیستان و بلوچستان در ادامه گفت: در حال حاضر برای تامین فرآورده‌های خونی در استان روزانه ۴۵۰ واحد خون نیاز است.

وی اظهار کرد: یکی مشوق‌های مهم در بحث اهدای خون، توصیه و نقش مهم علما و روحانیون، ریش سفیدان و معتمدین استان به مردم است.

صفدری همچنین از نیاز مبرم اهدای خون با توجه به برودت هوا و کاهش تعداد افراد اهدا کننده در استان خبر داد.

وی اظهار کرد: هر فرد با اهدای یک واحد خون می‌تواند برای سه نفر زندگی بخش باشد. با گذاشتن ۲۰ دقیقه زمان و اهدای خون ارزشمند خود، فردی را به زندگی امیدوار کنیم. چنانچه خداوند در قرآن کریم می‌فرماید؛ هر کس انسانی را از مرگ برهاند و زنده بدارد، گویی همه انسان‌ها را زنده داشته است. (سوره مائده آیه ۳۲)

صفدری خاطرنشان کرد: همه پایگاه‌های انتقال خون استان سیستان و بلوچستان پذیرای مردم نوع دوست و خدادوست در این برهه خاص هستند
Share/Save/Bookmark