اختصاص بیشترین اعتبار ملی در زمینه تأمین آب و راه به عشایر سیستان و بلوچستان
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۳۰
کد مطلب: 20292
 
سرپرست سازمان امور عشایر از اختصاص بالاترین اعتبار ملی در زمینۀ تأمین آب و راه به عشایر سیستان و بلوچستان خبر داد.
به گزارش لادیز به نقل از تسنیم،سیاوش احمدی میرقائد بعد از ظهر امروز در سفر به سیستان و بلوچستان و بازدید از مناطق عشایری منطقه سیستان، اظهار داشت: با توجه به شرایط فوق بحرانی در منطقه سیستان اختصاص بسته حمایتی ویژه جهت جبران بخشی از مشکلات در مناطق عشایری ضروری است.

سرپرست سازمان امور عشایر همچنین از اختصاص بالاترین اعتبار ملی در زمینۀ تأمین آب و راه به عشایر استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

وی با تاکید بر اجرای طرح خرید و تولید گوشت قرمز از دام عشایر، حمایت سازمان امور عشایر کشور را جهت تأمین چهار تانکر آبرسان سیار و 200 تانکر ثابت سک هزار لیتری، کمک به خرید بیل مکانیکی، اختصاص اعتبارات مناسب در بحث تأمین آب، کمک به تامین نهاده‌های دامی اختصاص تسهیلات تبصره 18 اشتغالزایی و اختصاص پکیج خورشیدی را به عشایر اعلام کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان نیز با اشاره به لزوم حمایت همه جانبه از جامعه عشایری، بیان کرد: سازمان جهاد کشاورزی استان آمادگی لازم برای اختصاص یک میلیارد تومان جهت کمک به حمل نهاده‌های دامی، اختصاص سهمیۀ 50 دستگاه تراکتور، پرداخت خسارت به عشایر، اختصاص 40 دستگاه تنور گازی و ... را دارد.
Share/Save/Bookmark