زاهدان هشتیمن مرکز استان خنک کشور شد/وزش بادهای 120 روزه مهمترین پدیده جوی استان در چهار روز پیش رو
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۱
کد مطلب: 18583
 
محسن حیدری گفت: صبح امروز کمینه دمای زاهدان به 11.9 درجه سلسیوس رسید که هشتمین مرکز استان خنک کشور شد و خنک ترین دمای این شهر در 158 روز اخیر است.
به گزارش لادیز،به نقل از عصرهامون؛ محسن حیدری، مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان بیان کرد: دمای امروز زاهدان حدود 10 درجه سردتر از خنک ترین دمای ماه گذشته این شهر است.

وی افزود: حاکمیت جریانات شمالی و ریزش هوای سرد از عرض ها بالا و بازتابش شبانه از مهمترین دلایل کاهش دمای امروز زاهدان است که انتظار می رود برای دو روز آینده نیز دمای این شهر در همین محدوده ها قرار گیرد.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: خنک ترین دمایی که تا پیش از این از ابتدای امسال تا حالا در زاهدان ثبت شده 5.2 درجه سلسیوس است که سوم فروردین رخ داده است.

حیدری تصریح کرد: با وجود کاهش دمای قابل توجه در زاهدان، در نواحی جنوبی استان همچنان دماهای تابستانه در حال تکرار است به طوریکه در 24 ساعت گذشته قصرقند با دمای 44.9 درجه سلسیوس دومین شهر گرم کشور شد.

وی اضافه کرد: علاوه بر این در شبانه روز گذشته بیشینه دمای چهار شهر ایرانشهر، راسک، دلگان و نیکشهر بین 41 تا 43 درجه سلسیوس شد.

عضو ستاد مدیریت بحران سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس آخرین خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی وزش بادهای 120 روزه مهمترین پدیده جوی استان در چهار روز پیش رو است که در شمال استان جریان دارد.

حیدری افزود: پیش بینی می شود در این مدت در مناطق مرکزی و جنوبی استان در بعدازظهر ها شاهد غبار محلی باشیم.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark