در حواشی نامه احمدی نژاد به اوباما چه گذشت؟/از اظهار نظر سیاسیون تا تصاویر و کامنت‌های طنز
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۶
کد مطلب: 5847
 
در پی انتشار نامه احمدی نژاد به اوباما در روز گذشته واکنش های متفاوتی از سوی سیاسیون و کاربران فضای مجازی به این اقدام انجام شد و حواشی متعددی را بوجود آورد.
ک
ک
به گزارش پایگاه خبری لادیز؛ روز گذشته سایت مهرتابان خبر کوتاهی را با محتوای تحویل نامه احمدی نژاد خطاب به اوباما به سفارت سوئیس به عنوان حافظ منافع امریکا در ایران منتشر کرد و در انتهای خبر خود نوشت که این نامه به زودی منتشر می شود.

کاربران شبکه های اجتماعی واکنش های متفاوتی را به این خبر نشان دادند اما با انتشار رسمی متن نامه این واکنش ها شدت گرفت به گونه ای که رسانه ها در صدد برآمدند نظر سیاسیون را نیز در خصوص این اقدام جویا شوند.

روزنامه ها صبح امروز نیز هر یک تیترها، عکس ها و کاریکارتورهای متفاوتی را پیرامون این خبر برای تیتر یک خود برگزیدند.

در این میان طنز نوشته ها، کاریکاتورها، فیلم ها و عکس هایی با محتوای طنز نیز در بین شبکه ها اجتماعی و کاربران فضای مجازی دست به دست می چرخد.


 کاربران در فضای مجازی چه گفتند؟

کاربران نیز واکنش های متفاوت به این خبر نشان دادند که برخی از این پیام ها را در ادامه می خوانید.
 "نامه رو وا نکرده، پس فرستاد"  آخر نامه که احمدی نژاد نوشته اگر با دید سیاسی خوندی دوباره مطالعه کن اوباما با دست زده رو پیشونیش گفته اه پسر شوکه شدم.  "اوباما هیچوقت فکر نمیکرد تو ماه های اخر ریاست جمهوریش تو امریکا به همچین فلاکتی بیوفته"  "در ادامه ی نامه، محمود به اوباما میگه: اگر جویای حال من هم باشی، yes yes"  "میگن احمدی نژاد شروع نامه اش به اوباما نوشته اکنون که این نامه را میخوانی من سه سال است تو را ترک کردم"  چرا بهش تلگرام نزدی ؟ شماره موبایلشو نداری ؟  احمدی نزاد کارش درسته  محمود جان یه نامه هم بنویس برای مدیران گذشته و معاونت شاید پول مردم بدن ممنون از اینکه به فکر مایی  درود بر احمدي نژاد  نامه دکتراحمدی نژاد نشان ازتعصب وغیرت ایرانی بودن ایشان است .کاشکی همه مثل ایشان احساس مسئولیت می کردند .  زنده باد مرد غیور ایران  خدا خودش بهتر از همه میدونه بیاید و زود قضاوت نکنید  آقای کرباسچی احتمالا ریس جمهور آمریکا به سران فتنه بیشتر گوش ميدهد   کمپین درخواست از احمدی نژاد برای نوشتن نامه به رحیمی، بقایی، خاوری و ... و استرداد «ثروت ملت مظلوم ایران». #اختلاس۳هزارمیلیاردتومانی  اوه اوه فردا در دولت بهار بخوانید: تاثیر شگفت نامه دکتر احمدی نژاد بر عملکرد آمریکا مقابل ایران   خداروشکر مشکل ما با امریکا حل شد  احمدي نژاد براي تمام ملت ها ارزوي سلامت و بهروزي كرده  

عکس های طنز منتشر شده در فضای مجازی و رسانه ها
   
در انتظار پاسخ نامه احمدی نژادواکنش های متفاوت روزنامه ها
 
روزنامه ها صبح امروز 19 مرداد ماه نیز تیرها و عکس های متفاوتی در حاشیه نامه احمدی نژاد به اوباما چاپ کردند.
 
 
باشگاه خبرنگاران جوان نیز مصاحبه ای با چند تن از سیاسیون کشور در احزاب مختلف در خصوص این موضوع داشت که در ادامه می خوانید.
 
کرباسچی: امیدواریم اوباما به حرف احمدی‌نژاد گوش دهد
غلامحسین کرباسچی پیرامون نامه محمود احمد‌ی‌نژاد به باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا گفت: تاکنون همه تلاش احمدی‌نژاد این بوده تا در افکار عمومی، جامعه، مطبوعات و تبلیغات حضور داشته باشد و موضوع این نامه هم همین است.
وی در ادامه افزود: احمدی‌نژاد اون موقع که در رأس کار بود باید پی‌گیری می‌کرد تا این اموال برگردد.
دبیرکل حزب کارگزاران گفت: امیدواریم اوباما به حرف احمدی‌نژاد گوش دهد تا پول‌ها به کشور برگردد و مشکلات کشور حل شود.
 
کوهکن: اگر احمدی‌نژاد هزار بار قسم بخورد کارش انتخاباتی نبوده، کسی باور نمی‌کند
محسن کوهکن پیرامون نامه محمود احمد‌ی‌نژاد به باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا گفت: بنده منهای ورود به ماهیت نامه نوشته شده، این اقدام را ارزیابی مثبت و یا منفی نمی‌کنم.
نائب رئیس جبهه پیروان با تأکید بر اینکه ما نمی‌توانیم بگوییم که یک شخصیت سیاسی کشور حق نوشتن نامه به مقامات سیاسی کشورهای دیگر را دارد یا ندارد، اظهار داشت: در اینجا محتوای نامه اهمیت دارد و با اطلاع از آن است که می‌توان اقدام احمدی‌نژاد را ارزش‌گذاری کرد.
وی با بیان اینکه ممکن است بسیاری این اقدام احمدی‌نژاد را انتخاباتی تلقی کنند، تصریح کرد: در کشور ما کلیه کسانی که تصمیم به ورود در انتخابات دارند، از مدت‌ها قبل از شروع انتخابات به انحای مختلف هر کاری که انجام دهند به این فضا کشیده می‌شوند.
کوهکن افزود: اگر احمدی‌نژاد هزار بار هم قسم بخورد که کارش انتخاباتی نبوده، اکثر سیاسیون باور نمی‌کنند و حرکت وی را انتخاباتی تلقی می‌کنند.
نایب رئیس جبهه پیروان با اشاره به اینکه برداشت این افراد کاملا طبیعی است حتی اگر قصد کاتب چنین چیزی نبوده باشد، خاطرنشان کرد: هر کس که با فضای سیاسی کشور آشنا باشد، باید این دیدگاه‌ها و فضاها را نیز بشناسد.
 
 
تمدن: احمدی نژاد خواستار احقاق حقوق ملت ایران است
مرتضی تمدن استاندار سابق تهران در خصوص نامه احمدی‌نژاد به اوباما رئیس جمهور آمریکا گفت: این نامه در راستای احقاق حقوق ملت ایران است.
وی در ادامه افزود: اگر در چهارچوب کلی به آن نگاه کنیم، احمدی‌نژاد با اینکه رئیس جمهور نیست اما همچنان خواستار حقوق ملت ایران است.
استاندار سابق تهران اظهار داشت: ضایع شدن حقوق ملت ایران قابل درک نیست. در سال 93 آمریکا پول‌های ما را بلوکه و در سال 94 مصادره کرد و طبیعتا هر کسی که نسبت به ملت ایران تعصب داشته باشد نمی‌تواند سکوت کند.
تمدن تصریح کرد: احمدی‌نژاد حتما بر اساس ضرورتی این نامه را نوشته و هر قصد و انگیزه‌ای که داشته قابل احترام است که به عنوان خادم ملت همچنان خواستار حقوق آنها است.
 
 
مطهری‌نژاد: نامه احمدی‌نژاد به اوباما به لحاظ دیپلماتیک و اخلاقی معنا ندارد
میرزابابا مطهری‌نژاد پیرامون نامه احمدی‌نژاد به باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا اظهار داشت: نگارش این نامه از سوی رئیس جمهور سابق کشورمان به هیچ وجه اقدام درستی نیست.
عضو حزب مردم سالاری ادامه داد: وقتی در کشور کمیته‌ای برای پیگیری و رسیدگی به برجام ایجاد شده و همه مواضع سیاسی و خطوط قرمز کشورمان در آن مشخص است، چنین حرکتی از سوی احمدی‌نژاد به لحاظ دیپلماتیک و اخلاقی معنا ندارد.
وی با تأکید بر اینکه اقدام احمدی‌نژاد را کاملا منفی می‌دانم، تصریح کرد: این کار احمدی‌نژاد با هر نیتی غلط بوده و اگر با هدف و نگاه به انتخابات سال آینده انجام شده باشد بدتر است چرا که باعث دو قطبی کردن جامعه می‌شود.
 
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark