فرماندار شهرستان میرجاوه:
بررسی آخرین وضعیت شیوع بیماری‌ مالاریا در میرجاوه
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۰۸:۰۲
کد مطلب: 20455
 
برای مدیریت، کنترل و پیشگیری مالاریا نیازمند تدابیر دقیق و حساب شده هستیم.
به گزارش پایگاه تحلیلی لادیز،مهدی جمشیدزهی در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان میرجاوه بیان کرد:بااطلاع رسانی گسترده از فضای مجازی و تریبون های نماز جمعه راجب راهکارهای مقابله با مخاطرات مالاریا تاکید زیادی داریم.

وی افزود:جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان نیز به قید فوریت در سال جاری با محوریت مالاریا و بررسی آخرین وضعیت شیوع بیماری‌ مالاریا، ارزیابی و پیگیری طرح ها و برنامه‌های مقابله ایی و پیشگیرانه برگزار شده و دستورات لازم داده شده اما کمک و مساعدت مسوولان استانی و شهرستانی را می طلبد.

جمشید زهی افزود:شبکه بهداشت و درمان بر تشدید اجرای طرح غربال و شناسایی موارد وارده بیماری مالاریا در مبادی ورودی مرز به عنوان (کانون های وارده) با بکارگیری حداکثری منابع و تجهیزات مربوطه تمرکز کنند و درخواست همکاری مردم در کانون‌های آلوده مالاریا جهت تسهیل عملیات سمپاشی در منازل از طریق ائمه جمعه و جماعت انجام شود.

فرماندار میرجاوه اذعان کرد:برقراری هماهنگی و تعامل دهیاران و بهورزان مناطق کانون‌های آلوده مالاریا با هدف ایجاد سهولت در ماموریت‌های شناسایی و مقابله‌ایی ماموران مراقبت مرکز بهداشت در قالب جلسات شورای بهداشت هر بخش ساماندهی و اقدامات لازم برنامه ریز و انجام میشود.

وی در پایان گفت:خواستار راه اندازی بخش تسهیلات زایمانی در بخش مرزی ریگ ملک را داریم و از همه دستگاه‌های اجرایی در خصوص پیشگیری و مقابله با شیوع بیماری مالاریا با شبکه بهداشت و درمان شهرستان در جهت همکاری را خواستار هستیم.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark