رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خبر داد؛
بسیج همگانی برای حمایت از سیستان و بلوچستان در بحران کرونا
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ تير ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۴۶
کد مطلب: 18106
 
حسینعلی شهریاری گفت: در پی پیگیری های انجام شده، این روزها همه برای حمایت از سیستان و بلوچستان در بحران کرونا بسیج شده اند.
به گزارش لادیز؛حسینعلی شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: این روزها و در شرایط بحرانی سیستان و بلوچستان همه بسیج شده اند، در همین راستا از ابتدای شیوع پیک جدید سپاه اعلام آمادگی کرد و با راه اندازی بیمارستان سیار و دیگر اقدام ها خدمات خوبی را ارائه داده است، ارتش نیز به خوبی پای کار آمد و نیروی انتظامی آماده راه اندازی یک بیمارستان شد، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) نیز اعلام کرد که بیمارستان اورژانس مستقر می کند که بخشی از این اقدام ها به نتیجه رسید.

وی ادامه داد: بیمارستان ۳۲۰ تختخوابی زاهدان نیز در دست تجهیز و آماده سازی است و برخی طبقات آن به تخت و سایر ملزومات درمانی مجهز شده و کادر درمان نیز آماده فعالیت شده اند، وزارت بهداشت و درمان هم متعهد شده است که در زمینه دارو و تجهیزات هیچ مشکلی به وجود نیاید.

نماینده مردم زاهدان افزود: کادر درمان این روزها در شرایط بسیار سختی در حال کار هستند که باید به آن ها خسته نباشید گفت، همه در حال تلاش هستند و امیدواریم خداوند کمک کند که سریعتر از این بحران خارج شویم.

وی در مجلس تاکید کرد: همه آن هایی که می توانند کمک کنند و مردم را بی جهت نگران نکنند، همه در حال تلاش هستند و امیدواریم بتوان این بیماری را کنترل کرد.

شهریاری با اشاره به موضوع تخت های بیمارستانی اظهار کرد: در کل کشور سیاست این است که بیماران به موقع مراجعه کنند، به صورت سرپایی درمان شوند و بستری نشوند، چرا که بستری شدن در بیمارستان ها ممکن است مشکلاتی را به همراه داشته باشد، در همین راستا مراکز سرپایی هم فعال شده اند.

وی خاطرنشان کرد: مردم بپذیرند و باور کنند که همه در جهت بهبود حال بیماران و کنترل بیماری تلاش می کنند، تمام مسائل را پیگیری می کنیم و انتظار می رود که همه با رعایت پروتکل های بهداشتی برای خروج از این بحران کمک کنند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark