خسارت ۵۰۰ میلیاردی سیلاب به زیرساخت‌های سیستان و بلوچستان
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۰۷:۰۱
کد مطلب: 20310
 
مدیرکل مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: بارندگی شدید و جاری شدن سیلاب در جنوب و مرکز استان در مهر و آبان‌ماه امسال، بر اساس برآورد اولیه خسارت ۵۰۰ میلیارد تومانی به زیرساخت‌ها وارد کرده است.
به گزارش لادیز به نقل از تسنیم،مجید محبی اظهار داشت: بارندگی شدید و جاری شدن سیلاب در جنوب و مرکز سیستان و بلوچستان در مهر و آبان‌ماه امسال، بر اساس برآورد اولیه خسارت 500 میلیارد تومانی به زیرساخت‌های استان وارد کرده است.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان افزود: عمده خسارات وارده این مدت در شهرستان‌های جنوبی و مرکز سیستان و بلوچستان گزارش شده که تیم‌های ارزیاب ستاد بحران استان با حضور در مناطق درگیر سیلاب در حال بررسی برآورد دقیق این خسارات هستند.

وی ادامه داد: همچنین بیشترین خسارات این مدت به شبکه راه‌های ارتباطی سیستان و بلوچستان گزارش شده است. برآورد دقیق خسارات این مدت بارندگی در استان تا پایان آذرماه جاری مشخص می‌شود.

محبی خاطرنشان کرد: سیستان و بلوچستان به سبب گستردگی و موقعیت خاص جغرافیایی همواره با بحران‌های طبیعی روبروست که سیل، خشکسالی و طوفان‌های سهمگین 120 کیلومتری به طور همزمان از بحران‌های این استان است.
Share/Save/Bookmark