رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری میرجاوه خبر داد؛
ساختمان راه آهن میرجاوه و بافت تاریخی روستای تمین مرمت می شود
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۳۸
کد مطلب: 15181
 
عبدالله کرد گفت: با آغاز فصل جدید مرمت در شهرستان مرزی میرجاوه آثار تاریخی ایستگاه قدیمی ساختمان راه آهن و بافت تاریخی روستای گردشگری تمین مرمت و بهسازی خواهند شد .
 عبدالله کرد در گفتگو با خبرنگار لادیز؛ در رابطه با اتمام فاز های دوم و سوم طرح های نیمه تمام مرمتی و آغاز فصل جدید پروژه های مرمت شهرستان مرزی میرجاوه،اظهار داشت: مرمت ساختمان راه آهن با اعتباری بالغ بر 500 میلیون ریال آغاز می شود.
رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری میرجاوه، افزود: در این فصل از مرمت، لایه برداری کاهگل پشت بام، آواربرداری، لایه برداری کاهگل دیوارهای داخلی و بیرونی ساختمان، تسطیح و محوطه سازی، اجرای کاهگل پشت بام و دیوار های مجموعه و گچ کاری داخل ساختمان انجام می شود.


این  مقام مسئول تصریح کرد: از دیگر اقداماتی که در این فصل از مرمت ساختمان راه آهن قدیمی میرجاوه انجام می شود، نصب درب و پنجره های داخل و ورودی ساختمان، تعویض تراورس های آسیب دیده، کف سازی داخل و تراس بیرون ساختمان می باشد.

وی با اشاره به ساماندهی بافت تاریخی روستای تمین، اذعان کرد: این عملیات نیز با اعتباری بالغ 300میلیون ریال به زودی آغاز خواهد شد.

عبدالله کرد خاطرنشان کرد: در این عملیات، اجرای سنگ فرش و کف سازی قسمتی از بافت تاریخی روستا و نیز پی کنی و اجرای دیوارهای اطراف قسمتی از مسیر تاریخی روستا نیز در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark