مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان خبر داد:
رفع تصرف ۱۴۷ هکتار از اراضی دولتی در سیستان و بلوچستان
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۱۱
کد مطلب: 20302
 
مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان از آزادسازی و رفع تصرف بیش از ۱۴۷ هکتار از زمین‌های دولتی این استان در سال جاری به ارزش ۱۲ هزار و ۶۲۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال خبر داد.
به گزارش لادیز به نقل از روابط عمومی راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان، عطاء اله اکبری بیان کرد: به دنبال پایش مستمر اراضی دولتی از سوی نیروهای یگان حفاظت اراضی و پیگیری ویژه کارشناسان حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان این اراضی شناسایی و با حمایت دستگاه قضایی در قالب ۳۳ عملیات رفع تصرف و آزادسازی شد.

وی با بیان اینکه این اقدام در راستای حفظ حقوق بیت‌المال و جلوگیری از تخریب و تصرف اراضی ملی و دولتی اجرا شده است، گفت: این اداره کل با حمایت دستگاه قضایی هیچ مماشاتی با زمین‌خواران ندارد و تصرف اراضی ملی و دولتی به هر بهانه‌ای، نتیجه‌ای غیر از تعقیب قضایی و محکومیت کیفری و قلع‌وقمع و زیان ناشی از آن برای متصرفان نخواهد داشت.

مدیرکل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان تأکید کرد: ساخت‌وسازهای بی‌رویه توازن شهر و حاشیه را بر هم می‌زند و در این زمینه با افراد سودجو مقابله خواهیم کرد.

اکبری اظهار کرد: افرادی که در داخل محدوده اراضی ملی و دولتی اقدام به خرید زمین با عناوین مختلف می‌کنند مراقب زمین‌خواران و افراد فرصت‌طلب باشند و قبل از هرگونه معامله از مراجع ذی‌صلاح استعلام کنند.

وی با بیان اینکه مردم در پیشگیری از تصرف و حفاظت از اراضی دولتی نقش مهمی دارند، گفت: شهروندان می‌توانند علاوه بر سامانه پیامکی ۳۰۰۰۴۱۷۳۵ موارد تصرف، تعرض و دخالت در اراضی دولتی و ملی را با شماره‌تلفن گویای ۱۶۵۶ به یگان حفاظت از اراضی گزارش دهند.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark