معاون سیمای صداوسیما:
«نون‌خ ۵» به سیستان و بلوچستان سفر می‌کند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۱۸
کد مطلب: 20159
 
معاون سیمای صداوسیما گفت: سریال پرمخاطب «نون‌خ» در فصل پنج قرار است به استان سیستان و بلوچستان سفر کند.
به گزارش لادیز به نقل از عصرهامون، محسن برمهانی در نشست مشترک شورای مدیران این معاونت با شورای معاونان صداوسیمای استان سیستان و بلوچستان بیان کرد: در دوره تحولی رسانه ملی بنا داریم با هم‌افزایی، تولیدات استانی در آنتن شبکه‌های سراسری سیما سهم بیشتری داشته باشد و برای این مهم روی ظرفیت‌های این استان هم حساب باز کرده‌ایم.

وی با اشاره به نمونه‌های موفق برنامه‌سازی که به ظرفیت‌های اقتصادی و گردشگری این استان پرداخته است، خاطرنشان کرد: علاوه بر برنامه‌هایی همچون «بیکرانه» و «دورت بگردم ایران»، سری جدید «مستند ایران» با موضوع استان سیستان و بلوچستان آغاز شده و اختصاص ۲۰ قسمت به این خطه به نسبتِ میزان پرداختن به دیگر استان‌ها در این مجموعه فاخر، بیانگر توجه ویژه سیما به این استان است.

برمهانی ادامه داد: سریال پرمخاطب «نون‌خ» در فصل پنج قرار است به استان سیستان و بلوچستان سفر کند و بخش‌هایی از داستان آن در این خطه رقم بخورد.

معاون سما با بیان اینکه سیما در راستای عدالت رسانه‌ای، استفاده از هنرمندان سراسر کشور را مدنظر دارد، تصریح کرد: با همین نگاه، بیش از ۳۰۰ نفر از هنرمندان و بازیگران تئاتری این استان در سریال بزرگ «سلمان فارسی» نقش‌آفرینی دارند.

وی با اشاره به عملیات رسانه‌ای سیما در دهه اول محرم امسال و برنامه‌ریزی برای ایام اربعین و پایانی ماه صفر گفت: خوشبختانه با تلاش همکارانم امسال شاهد افزایش محسوس مخاطبان سیما در دهه اول امسال در مقایسه با پارسال هستیم.

همچنین کیخا مدیرکل صداوسیمای سیستان و بلوچستان در این جلسه گزارشی از ظرفیت‌های اقتصادی و فرهنگی استان برای پخش از شبکه‌های ملی ارائه کرد و خواستار تعامل بیشتر و تولیدات مشترک با شبکه‌های سیما شد.

در این جلسه برخی از مدیران شبکه‌ها، مدیرکل دفتر فیلمنامه رسانه ملی، رؤسای مراکز سیما فیلم و پویانمایی و معاونان صداوسیمای استان در خصوص همکاری‌های مشترک نکاتی مطرح کردند.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark