علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان:
کشف حجاب پلیدترین توطئه دشمن در زمان رضا شاه بود/خودباوری، اقتدار، عزت و استقلال دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی برای ایران
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۳۴
کد مطلب: 18613
 
شماری از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان گفتند: خودباوری، آزادی و آزادگی، اقتدار، عزت و استقلال از برکات و دستاورد های بزرگ انقلاب اسلامی برای ایران است.
 به گزارش لادیز؛ به نقل از عصرهامون، امروز 25 شهریور 1400، هشتادمین سالروز وقوع یکی از مهم‌ترین و فراموش‌ناشدنی‌ترین اتفاقات تاریخی ایران است؛ روزی که رضا شاه فرار را بر ماندن ترجیح داد.

در اینباره شماری از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان با بیان اینکه فرار از بحران نشانه حاکمان پهلوی است، گفتند: خودباوری، آزادی و آزادگی، اقتدار، عزت و استقلال از برکات و دستاورد های بزرگ انقلاب اسلامی برای ایران است.
 
مولوی عنایت اله رسولی زاده، امام جمعه اهل سنت گونگان شهرستان سرباز در گفت وگو با خبرنگار ما پیرامون سالروز فرار رضاشاه در برابر حمله متفقین که در روز 25 شهریورماه به وقوع پیوست، بیان کرد: منافع ملت برای رضاشاه هیچ اهمیتی نداشت نمونه آن قدرت پوشالی و شکننده حاکم در ارتشی بود که برای تجهیز و سازماندهی آن هزینه های هنگفت می شد اما با کوچک‌ترین تحرک خارجی نسبت به مرزهای ایران، بدون مقاومت تسلیم شد.

 وی تصریح کرد: آنچه پس از پیروزی انقلاب و در طی بیش از چهار دهه گذشته به وضوح قابل مشاهده است قدرت، اقتدار، عزت، استقلال و عدم وابستگی ایران از سایر بیگانگان و کشورها و حمایت از مستضعفین، حفاظت و حراست از کیان این مرز و بوم است که در زمان شاهنشاهی هیچکدام از اینها وجود نداشته است.

به گفته این عالم اهل سنت، امروز اتحاد بین فرماندهان نظامی و انتظامی و اقتدار در بین سپاه، ارتش و نیروی انتظامی منجر به آن شده تا دشمن جرات کوچکترین تعرضی به این آب و خاک نداشته باشد، و اینها همه از برکات و دستاوردهای انقلاب اسلامی است که امروز امید را در دل آحاد ملت زنده نگاه داشته است.  
 
توطئه کشف حجاب پلیدترین توطئه دشمن در زمان رضا شاه

وی با بیان اینکه خودباوری، اقتدار، عزت و استقلال، دستاورد های بزرگ انقلاب اسلامی برای ایران است، افزود: توطئه کشف حجاب در زمان رضا شاه یکی از پلیدترین توطئه های دشمنان اسلام است، در حالی که حجاب و عفاف نمادی ترین مصداق اسلامیت به شمار رفته و حفظ این دو عنصر اساسی عامل استحکام و بنیان خانواده و جامعه است، موضوعی پراهمیت که امروز دشمن تمام تلاش خود را برای ناامن کردن حریم امن آن بکار گرفته تا از این طریق به اهداف شوم خود دست یابند.
 
 ایران در تمام دوره پهلوی هیچ رتبه علمی در منطقه و جهان کسب نکرد

رسولی زاده اذعان کرد: بالاترین سطح توجه به سواد و تحصیلات دانشگاهی در دوران انقلاب اسلامی شکل گرفت به گونه ای که علاوه بر افزایش تعداد مدارس، حوزه ها و دانشگاه ها شاهد کسب رتبه های برتر علمی و پیشرفت های زیادی در این عرصه بودیم در حالیکه در زمان رضاشاه بالاترین آمار بیسوادی را داشتیم و امروز همگان می بینند که در تمام این مراکز شیعه و سنی یا هر مذهب دیگری به راحتی و با بهره گیری از عدالت یکسان از این مزایا استفاده می کنند.
 
توانایی در مدیریت بحران ویژگی رهبران انقلاب اسلامی و فرار از بحران نشانه حاکمان پهلوی
 
وی اظهار کرد: موضوع مهمی که در زمان رضا شاه با آن مواجه بودیم اینکه ملت و کشور از استقلال برخوردار نبودند و زیریوق استکبار بودند، در این دوران خفت بار مردم جایگاهی نداشته حتی توجهی به آرای مردمی نمی شد و وابسته به غرب بودیم اکنون به برکت انقلاب اسلامی ایران کشوری قدرتمند و اولین حرف را در منطقه می زند چرا که با تکیه بر توان داخلی و استقلالی که دستاورد بزرگ انقلاب بود توانستیم به پیشرفت، توسعه، اقتدار و سربلندی برسیم و سر در برابر بیگانگان خم نکنیم.

امام جمعه اهل سنت سرباز در ادامه مقبولیت مردمی، شایستگی علمی، توانایی در مدیریت بحران، ترویج وحدت ملی، دغدغه خدمت به مردم روستا و مستضعفین، سادگی در زندگی، مشروعیت الهی و قانون مداری را از ویژگی های مهم رهبران انقلاب اسلامی بر شمرد و گفت: در زمان رضا شاه عدالت جایگاهی نداشت تجملگرایی حرف اول را می زد، اداره کشور مبتنی بر رانت و قبله گرایی بود و شاهد فرار در زمان های بحران یا پذیرفتن ذلت در برابر بیگانه بودیم.
 
انقلاب اسلامی ودیعه ای الهی و امانتی است

 مولوی عبدالخالق حسن زهی، امام جمعه اهل سنت مهرستان در گفت وگو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ودیعه ای الهی و امانتی است که باید از آن صیانت کنیم، گفت: برای رسیدن به این انقلاب امام راحل زحمات زیادی کشیدند، خون های زیادی نثار درخت انقلاب شد و با عنایت خدا و ائمه و رهبران انقلاب اسلامی امروز شاهد اقتدار، عزت، سربلندی و قدرت هستیم.

وی با بیان اینکه در نظام ستمشاهی هیچ ارزش، عزت و اقتداری ملت و کشور ایران نداشت، ادامه داد: امروز ایران اسلامی دارای عزتی است که به یمن انقلاب اسلامی به وجود آمد.

حمایت از مستضعفین عالم ندای اصلی امام خمینی(ره)

این عالم اهل سنت با تاکید بر این مطلب که انقلاب اسلامی مودت و مهربانی را در میان توده‌های مردم ایجاد کرد، افزود: تفاوت های زیادی بین نظام شاهنشاهی و ستم شاهی با انقلاب اسلامی وجود دارد به گونه ای که در دوران پهلوی آزادی بیان و تبلیغ وجود نداشت و به علمای دین ارج گذاشته نمی شد، کمیسیون های دینی و فرهنگی جایگاهی نداشتند اما با روی کار آمدن انقلاب اسلامی علما و اقوام مختلف آزادی بیان و عقیده داشته و مردم از ارزش های معنوی آگاهی کامل پیدا کردند.

وی تصریح کرد: با روی کار آمدن انقلاب اسلامی ایجاد قدرت و تفکر در زمینه های مختلف به وجود آمد، اتحاد، الفت، محبت و فضای همدلی علاوه بر ایران در کل جهان حکم فرما شد، تمامی آرمان های اسلام حفط و احیای سنت پیامبر(ص) و سیره ائمه همه در جمهوری اسلامی به وجود آمد.

امام جمعه اهل سنت شهرستان هامون خاطر نشان کرد: حمایت از مستضعفین جهان، رسیدن به خودباروی، استقلال و مردم سالاری از برکات نظام جمهوری اسلامی ایران است و امروز همه شکر گذار این نعمات هستیم چرا که در دوران شاهنشاهی هیچ یک از اینها را نداشته و کشورهای بیگانه برای ما تصمیم می گرفتند.

محروميت زدايي و توسعه زيرساخت ها دستاورد انقلاب اسلامی

وی اظهار کرد: در زمان ستمشاهی موضوع آموزش اهمیت چندانی نداشت حتی به مدارج علمی بالا نائل نشدیم اما با روی کار آمدن انقلاب اسلامی در فضایی قرار گرفتیم که جاده سازی،راه آهن، کشاورزی، نجوم، داروسازی، برقرسانی و آبرسانی به روستاها توسعه و پیشرفت کرد و شاهد محرومیت زدایی و اشتغالزایی با احداث کارخانه های متعدد هستیم، همچنین به ساخت سلاح های مختلف دست یافتیم و در عرصه علمی، نظامی، هسته ای و فناوری ترقی کرده و به خوداتکایی و استقلال رسیدیم که اینها با نظام ستمشاهی قابل قیاس نیست و تفاوت از زمین تا آسمان است.

حسن زهی اضافه کرد: در زمان ستمشاهی همه فرمان کشور ایران به دست آمریکا بود و با ذلت زندگی کردیم ولی در جمهوری اسلامی حرمت واقعی به ما بازگشت و در تمامی عرصه ها حرف های زیادی برای گفتن داریم، قدرت بیان و تصمیم گیری داریم وهمه دنیا از ایران الگوگرفته و حساب می برند چرا که یک قدرت بین المللی شناخته شده هستیم.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark