گزارش تصویری/
جاذبه های گردشگری شهرستان مرزی میرجاوه
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۸
کد مطلب: 14503
 
شهرستان مرزی میرجاوه با دارا بودن بیش از 55 اثر تاریخی و طبیعی در تمام ایام سال گردشگران داخلی و خارجی فراوانی را به خود جلب می کند،دارا بودن اقلیم و شرایط آب و هوایی مختلف این شهرستان در استان سیستان و بلوچستان منحصر به فرد است .
به گزارش پایگاه خبری لادیز؛ شهرستان میرجاوه با وسعتی بالغ بر 6000 هزار کیلومتر مربع وجمعیتی بالغ بر 50000 هزار نفر در 75 کیلومتری مرکز استان،که از شمال غرب به شهرستان زاهدان و از شمال شرق به کشور پاکستان و از جنوب به شهرستان خاش و از جنوب شرق به شهرستان سراوان منتهی  می شود، این شهرستان دارای سه بخش (مرکزی- لادیز- ریگ ملک) ودارای هفت دهستان به نام های( انده و حومه- لادیز- جون آباد- تمین- ریگ ملک و تهلاب) می باشد.

قبرستان تاریخی هفتاد ملا یکی از جاذبه‎های بسیار زیبا و منحصربفرد شهرستان میرجاوه واقع در شرق زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان است. این قبرستان با بیش از ۵۰۰ متر مربع وسعت به شکل کمانی در بخش شرقی روستای روپس قرار گرفته است.

غار و آبشار لادیز از جاذبه‌های طبیعی و منحصر به فرد استان است که هر ساله از مناطق مختلف کشور گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند.

از 60 اثر تاریخی موجود در شهرستان میرجاوه 12 اثر ثبت ملی شده است.


انتهای پیام / م.ر

 
Share/Save/Bookmark